اینترنت وایرلس چیست؟

سرویس اینترنت پرسرعت بیسیم یکی از شیوه های ارائه خدمات پهنای باند است که درآن اطلاعات تنها به وسیله ی امواج رادیویی بدون نیاز به هرگونه کابل، سیم مسی و… میان گیرنده و فرستنده رد و بدل میشود. بنابراین این نوع سرویس مناسب ترین انتخاب برای مکان های دارای محدودیت های زیر ساختی مخابراتی در نبود کابل کشی خطوط تلفن،کابل DSL،فیبر نوری و…میباشد.

از این رو کاربران بدون نیاز به خط تلفن تنها با استفاده از یک گیرنده رادیویی قادر به دریافت سرویس به صورت دائمی هستند که در صورت نقل مکان یا جا به جایی ،تنها با تنظیم مجدد آنتن رادیو مجددا قادر به اتصال به شبکه خواهند بود.

امروزه پوشش گسترده ،سهولت دسترسی،و تنوع خدمات اینترنت بیسیم سبب گرایش عمومی افراد به این نوع سرویس شده است .از طرفی وجود پتانسیل لازم جهت افزایش بهره وری از سرویس wireless برای سازمان ها و یا کسب و کارهای نوینی که نیازبه اینترنتی با پهنای باند بالا جهت مبادله سریع اطلاعات خود را دارند راهگشاست.

شیوه ارائه سرویس وایرلس:

خدمات اینترنت وایرلس در درجه اول توسط یک ارائه دهنده ی خدمات اینترنت (wisp) ارائه میشود که سیگنال های اینترنت بیسیم را در یک موقعیت جغرافیایی خاص در رنج فرکانسی معین پخش میکندو امکان دسترسی بیسیم به اینترنت را ازهرمکانی در محدوده ی پوشش این سرویس فراهم میکند.

دهکده ارتباطات قشم بزرگترین مجموعه ارائه دهنده ی اینترنت وایرلس و خدمات پهنای باند با پوشش سراسری در جنوب شرق کشور، استان های هرمزگان و بوشهر مفتخر به ارائه خدمات به شماست. بنابراین متقاضیان استفاده از سرویس های اینترنت پر سرعت وایرلس دهکده ارتباطات قشم جهت راه اندازی سرویس نیاز به امکان سنجی دقیق توسط تیم فنی دهکده ارتباطات را دارند و باید محل دریافت سرویس را در نقشه ی امکان سنجی مشخص نمایند.

تیم فنی و فروش شرکت دهکده ارتباطات قشم به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات احتمالی شماست   

جدول تعرفه ترافیک :

حجم ترافیک ( بین الملل ) 1 گیگابایت 3 گیگابایت 5 گیگابایت 10 گیگابایت 25 گیگابایت 50 گیگابایت 100 گیگابایت
قیمت 3,000 تومان 9,000 تومان 13,400 تومان 24,400 تومان 51,400 تومان 90,400 تومان 165,400 تومان

قوانین سرویس های وایرلس

 • نمایش مبلغ : کلیه مبلغ ها به تومان نمایش داده می شود .
 • مالیات برارزش افزوده : براساس قانون برنامه پنجم توسعه کشور مبلغ 9 درصد (6% مالیات و 3% عوارض شهرداری ) به عنوان مالیات بر ارزش افزوده جهت سال 95 در نظر گرفته شده که مبلغ فوق به کلیه تعرفه ها افزوده می گردد .
 • آبونمان مخابرات : مطابق سیاست شرکت دهکده ارتباطات قشم پرداخت هزینه آبونمان برعهده شرکت بوده و مشترکین از این بابت مبلغی را پرداخت نمی نمایند مگر در صورت برگشت سرویس و استرداد وجه به مشترک که در این حالت کسر مبلغ فوق در صورت برگشت سرویس لحاظ می گردد .
 • ضریب اشتراک : مطابق مصوبات سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، حداکثرضریب تسهیم در نظر گرفته برای سرویس ها بصورت (1 به 8 ) بوده ولی شرکت دهکده ارتباطات قشم همواره سعی دارد تا خدماتی با کیفیت بالاتر و ضریب تسهیم کمتری از الزامات قانونی در اختیار مشترکین خود قرار دهد .
 • ضریب دسترسی : مشخص کننده حداکثر میزان دسترسی به خدمات ارائه شده روی بستر شبکه دهکده ارتباطات قشم بوده و با توجه به پارامتر های مندرج در موافقتنامه سطح خدمات (SLA) برابر 98 % تعیین گردیده است.
 • میزان تلفات بسته ها: (PLR) طبق موافقتنامه سطح خدمات (SLA) ضریب A میانگین گم شدن و یا از دست رفتن بسته های IP در طول شبکه دهکده ارتباطات قشم و برابر با 3 درصد می باشد، و صحت آزمون زمانی معتبر است که پهنای باند خالی در پورت مشترک جهت تست موجود باشد .
 • تاخیر: (Latency) متوسط زمانی است که طول می کشد تا یک بسته IP در شبکه دهکده ارتباطات قشم از پورت دسترسی مشترک تا نقطه انتهایی شبکه دهکده ارتباطات قشم برسد و برابر با 300 میلی ثانیه می باشد و Ping test بر اساس میانگین نمونه برداری متوالی در طول یک ساعت در داخل شبکه دهکده ارتباطات قشم می باشد .
 • زمان بازیابی یا تعمیر: (MTTR) طبق موافقتنامه سطح خدمات (SLA) میانگین زمان رفع خرابی و برقراری مجدد خدمت پی از برابر سه روز کاری بوده و شرکت دهکده ارتباطات قشم همواره سعی دارد زمان بازیابی و تعمیر خدمات خود را که رابطه مستقیم با خدمات مخابرات دارد را به کمتر از 24 ساعت کاهش دهد.
 • پهنای باند تضمین شده : (CIR) به حداقل پهنای باند اختصاص یافته به مشترک در دوره زمانی اطلاق می گردد که این پهنای باند برابر 0.125 سرعت اسمی سرویس خریداری شده می باشد که جدول پهنای باند اختصاص یافته و نحوه تبدیل پهنای باند خریداری شده از بیت به بایت مطابق مصوبه 181 سازمان تنظیم مقررات به شرح ذیل می باشد:
سرعت اسمی به بیت سرعت به بایت حداقل سرعت حداکثر سرعت
128Kb 16KB 2KB 16KB
512Kb 64KB 8KB 64KB
102Kb 128KB 16KB 128KB
204kb 256KB 32KB 256KB
6144kb 768KB 96KB 768KB
8192kb 1024KB 128KB 1024KB
1228kb 1536KB 192KB 1536KB
 • برگشت سرویس : در صورتی که مشترک قبل یا بعد از رانژه (تا قبل از در حال استفاده شدن ) از درخواست سرویس مورد نظر منصرف شود شامل کسر هزینه های مخابرات ، اداری ، مالیا ت و عوارض ، راه اندازی ، برقراری ونگهداری ، آبونمان مخابراتی و غیره خواهد شد که ملزم به پرداخت آن طبق محاسبات سرویس دهنده خواهد بود که زمان انصراف از سرویس به نامبرده اعلام می گردد و درصورتی که مشترک بعد از راه اندازی یا بهره برداری درخواست برگشت سرویس نماید با توجه به مصرف حجم و زمان از (صفر تا پنجاه درصد ) برگشت و استرداد وجه به صورت پلکانی صورت می پذیرد که در زمان انصراف از سرویس به مشترک اعلام می گردد و از پنجاه درصد به بالا مشترک موظف به بهره برداری از سرویس می باشد مگرخود مشترک از بهره برداری انصراف نماید که در این صورت وجهی به مشترک مسترد نمی گردد .
 • هزینه دایری و تخلیه : هزینه رانژه مخابرات (دایری / تخلیه) برابر مبلغ 50000 ریال بوده که به مبلغ فوق مالیات برارزش افزوده نیز اضافه می گردد و این هزینه فقط یک بار در هنگام (دایری / تخلیه) اتصال از مشترکین دریافت می گردد.
 • هزینه ی نصب و راه اندازی : برای تمام سرویس ها برابر مبلغ 150000 ریال بوده که این مبلغ جهت راه اندازی برروی یک سیستم می باشد .
 • تعرفه نهایی سرویس: این تعرفه از مجموع هزینه برقراری و نگهداری ماهیانه و تعرفه پلکانی حجم ترافیک بدست آمده و باتوجه به سیاست های تشوقی شرکت دهکده ارتباطات قشم در برخی موارد تعرفه نهایی سرویس کمتر از سقف تعیین شده طبق مصوبه 237 سازمان در نظر گرفته شده است .

فهرست وب‌سایت‌های مشمول ترافیک داخلی

طبق مصوبات 248 و 251کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ترافیک وب سایت هایی که در داخل کشور میزبانی میشوند شامل تعرفه نیمه بها می باشند. لیست وب سایت های مذکور از لینک زیر در سایت سازمان فن آوری اطلاعات قابل مشاهده است.
مشاهده لیست وب‌سایت‌های مشمول ترافیک داخلی در سایت سازمان فن آوری اطلاعات ایران

فرم قرارداد مشترکین

میتوانید فرم قرارداد مشترکین را از اینجا دانلود کنید.

قوانین توافق‌نامه سطح خدمات یا SLA

جهت مشاهده قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی پیرامون موافقت‌نامه سطح خدمات یا SLA اینجا را کلیک کنید.